Biblioteczka

Na tej stornie umieszczam książki które posiadam, związane z harcerstwem w sposób mniej lub bardziej bezpośredni. Chętnie pożyczę je każdemu zainteresowanemu członkowi drużyny. Kto czyta nie błądzi!

Skauting dla chłopców
Sir Robert Baden-Powell

9f06cef95db949f1bd477a10b22cacd3

Książka od której wszystko się zaczęło. Założyciel skautingu opisuje w niej wszystkie elementy składające się na jego metodę wychowawczą. Znajdziemy tu informacje o obozowaniu, puszczaństwie, tropieniu, rozwoju fizycznym, intelektualnym i duchowym. Książkę gorąco polecam każdemu kto chce z pierwszej ręki dowiedzieć się o co tak naprawdę chodzi w naszej pracy.


Wędrówka do sukcesu
Sir Robert Baden-Powell

56cfcfe28a4539380908630f4c3c679d
Kolejna książka autorstwa twórcy skautingu. Tym razem Baden-Powell zwraca się do każdego z nas aby ostrzec nas przed urokami tego świata, które nie zawsze mogą się dla nas okazać dobre. Życie każdego z nas jest tu porównane do samotnej wyprawy we własnym canoe, a czyhające na nas zagrożenia do raf, które należy ominąć. Książka stara, lecz wcale nie tracąca na swojej aktualności. Gorąco polecam.


Wskazówki dla skautmistrzówu
Sir Robert Baden-Powell

big_4582_4408
Krótki podręcznik, przeznaczony dla osób prowadzących własne jednostki harcerskie. Baden-Powell opisuje w nim czym należy się w wychowaniu skautowym kierować, oraz jak dobrze prowadzić własną jednostkę. Polecam przede wszystkim wszystkim funkcyjnym.


Wilk, który nigdy nie śpi
Walter Hansen

wilk-ktc3b3ry-nigdy-nie-c59bpi
Książka, którą z gorąco polecam każdemu harcerzowi! W niesamowicie wciągający sposób opisuje historię życia Roberta Baden-Powella, razem ze wszystkimi jego przygodami na stepach odległej Azji oraz sawannach gorącej Afryki. Gdybym miał komuś polecić jedną z posiadanych przeze mnie harcerskich książek, to wskazałbym właśnie na tą.


Zwój kory brzozowej
Ernest Thompson Seton

7ef6bfda7ce268c948bccfbd546be858
Książka bardzo ważna dla naszej drużyny. Opisuje system wychowania, stworzony przez Ernesta Thompsona Setona, który mi. zainspirował Baden-Powella w wielu aspektach tworzonego przez niego skautingu. Przeczytamy w nim o systemie Czynów, Orlich Piór i Światłach Wielkiego Ducha. Książkę polecam każdemu, kto chciałby się dowiedzieć co dało początek Kniejowemu systemowi Czynów.


Poselstwo Indianina
Ernest Thompson Seton, Julia Mosse Seton

poselstwo-indianina
Książka opisująca kulturę Indian Ameryki Północnej, wraz z jej całym bogactwem i zaletami, których my Polacy niejednokrotnie moglibyśmy się od nich nauczyć. Książkę polecam każdemu zainteresowanemu tematem Indian.